KONST / Litografier / Färglitografi 11729081
*
nr 1172 9081
Paul Wunderlich
(1927-2010), Tyskland
Färglitografi, Paul Wunderlich (1927-2010), signerad och numrerad 165/1000, motivet: 54x41
Paul Wunderlich, tysk målare, skulptör och grafiker född 1927 i Eberswalde, död 2010 i Saint-Pierre-de-Vassois i Provence.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 mars 2018
kl 20:53:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/3 06:55:18
1
150 kr
21/3 18:13:00
2
150 kr
21/3 18:13:00
1
150 kr (Budbetjänt)
21/3 18:13:07
2
200 kr
26/3 19:40:16
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Paul Wunderlich
Paul Wunderlich, tysk målare, skulptör och grafiker född 1927 i Eberswalde, död 2010 i Saint-Pierre-de-Vassois i Provence.
Läs mer om Paul Wunderlich
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad paul wunderlich
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:17
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:11
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:29
*
Paul Wunderlich
Paul Wunderlich, tysk målare, skulptör och grafiker född 1927 i Eberswalde, död 2010 i Saint-Pierre-de-Vassois i Provence.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Paul Wunderlich
nr 1172 9081
Paul Wunderlich
(1927-2010), Tyskland
Färglitografi, Paul Wunderlich (1927-2010), signerad och numrerad 165/1000, motivet: 54x41
Paul Wunderlich, tysk målare, skulptör och grafiker född 1927 i Eberswalde, död 2010 i Saint-Pierre-de-Vassois i Provence.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/3 06:55:18 | 1 | 150 kr |
21/3 18:13:00 | 2 | 150 kr |
21/3 18:13:00 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
21/3 18:13:07 | 2 | 200 kr |
26/3 19:40:16 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Paul Wunderlich
Paul Wunderlich, tysk mÃ¥lare, skulptör och grafiker född 1927 i Eberswalde, död 2010 i Saint-Pierre-de-Vassois i Provence.Läs mer om Paul Wunderlich
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad paul wunderlich
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:17 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:11 -
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:29